Dwa lata Business & Culture

Dwa lata temu rozpoczęła się działalność Business & Culture. Wcześniej, przez dobre pół roku dyskutowaliśmy o pomyśle założenia firmy, strategii działania i szansach powodzenia. Wiedzieliśmy, że na rynku jest nisza, którą możemy wypełnić. Zdawaliśmy sobie sprawę, że najłatwiej nie będzie, bo PR nie cieszy się poważaniem w świecie kultury, a kultura w polskich mediach i świecie biznesu zajmuje coraz mniej znaczącą pozycję. W tym jednak upatrywaliśmy szansę na funkcjonowanie Business & Culture.

I nie pomyliliśmy się. Jednego tylko nie przewidzieliśmy – że ta szansa jest tak duża. Po dwóch latach funkcjonowania nasz zespół powiększył się trzykrotnie, wśród naszych klientów są największe festiwale, najbardziej prestiżowe instytucje kultury, świetne wydawnictwa, zagraniczne ministerstwa, polskie miasta i oczywiście komercyjne marki. Cieszy nas, że co najmniej kilka osób przekonaliśmy do potrzeby promocji kultury. Z radością obserwujemy również, że temat, którym zajmujemy się od początku, czyli łączenie kultury i biznesu, jest coraz częściej poruszany publicznie.

Ale przede wszystkim jesteśmy dumni z dwóch faktów – w stu procentach pozytywnych opinii marek, dla których pracujemy oraz naszego bloga. Czasem słyszymy pytania, czy nie boimy się, że wszystko, o czym piszemy na blogu trafi do konkurencji. Otóż nie boimy się, a jesteśmy z tego zadowoleni. Chcemy, żeby nasz blog pokazywał rozwiązania, aby otwierał oczy, czasem przekazywał krytyczne opinie. Ma promować ideę nowoczesnego PR-u kultury i zaangażowania biznesu we wspieranie kultury. Czy działa – tego nie możemy być pewni. Jesteśmy za to zaskoczeni, że z pozoru niszowa strona coraz bardziej zyskuje na popularności. Aktualnie odwiedza nas od 1500 do 2000 osób miesięcznie. Dla portalu internetowego byłoby to niewiele, dla specjalistycznego bloga całkiem dużo. I choć jako Business & Culture szykujemy w nowym roku kilka zmian, na pewno jedno się nie zmieni – nasz blog.

[KG&MF]

Reklamy

2 Komentarze

Filed under Uncategorized

2 responses to “Dwa lata Business & Culture

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s